Flaga UE
EN DE RU ES

Wycieczka do Krakowa

W dniu 29.09.2018r, w sobotę obyła się wycieczka dla dzieci naszych praocwinków do Krakowa. Celem wycieczki było pogłebienie zaintersowań dzieci oraz miła zabawa. 

                   Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Krakowskiego ogrodu zoologicznego. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć niespotykane na co dzień okazy zwierząt: tygrysy, lwy, kilka gatunków antylop,fokę szarą, kilka gatunków małp, wielbłądy, pumy, żyrafy, lemury, oraz słonie. Dzieci mogły pogłaskać mieszkające tam zwierzęta takie jak: kózki miniaturki, kucyka, lamy oraz króliki. Po tych atrakcjach w samo południe była chwila odpoczynku i czas na obiad. 
                   Ale już po obiedzie wszyscy udaliśmy się na wzgórze Wawelskie z królewska katedra koronacyjną i zamkiem. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zajrzeliśmy do katedry oraz spacerowaliśmy po fortyfikacjach. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski.
                   Następnie, ruszyliśmy na rynek. Tam zobaczyliśmy Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy sławnego hejnału. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich.